postheadericon Obrączki na długie lata

Złoty krążek…

Ceremonia ślubna i wesele nie mogą odbyć się bez tradycyjnej wymiany obrączek. Zwyczaj ten pochodzi z Rzymu, gdzie w Starożytności wymieniano się pierścieniami, symbolizującymi wzajemne powiązania. Kolista forma, nie mającą początku ani końca – symbolizują wieczność. Podczas ślubu zakładane są na serdeczny palec prawej ręki. Dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia na wewnętrznej stronie obrączki graweruje się datę ślubu, inicjały lub dewizę.

Zakup obrączek to obowiązek pana młodego. Ale dostępność wielu wzorów sprawia, że młodzi wybierają je wspólnie
Obrączki mają służyć przez lata w codziennym życiu. Warto, więc przy kupnie zwrócić uwagę na parę szczegółów:

Złoto to metal miękki. Większość biżuterii ma służyć podkreśleniu piękna, stylu, czy cech charakteru osoby która ja użytkuje. Dlatego na pierwszym planie stawia się względy estetyczne. W przypadku obrączek powinno być inaczej. Z założenia są nosi się je  na co dzień i mają służyć wiele lat, więc musi je cechować o wiele większą trwałość i praktyczność.
– Obrączki wykonane z dwóch kolorów złota przy każdej korekcie rozmiaru czy kształtu mogą zostać uszkodzone lub zdeformowane.
– Przy obrączkach wykonanych z jednego koloru złota, grawerowanych na zewnątrz, powinno wybrać się obrączki bezszwowe, by uprościć ich późniejszą korektę.
– W przypadku obrączek ze wzorem niezbędny jest kompromis, nie zawsze to, co podoba się kobiecie jest wystarczająco „męskie”dla pana młodego. Poza tym zewnętrzny wzór na obrączkach będzie się z czasem ścierał.
„Białe złoto” jest tylko nazwą handlową. W rzeczywistości jego barwa jest szara z lekkim zabarwieniem żółci a barwę białą -metaliczną, uzyskuje się przez nałożenie na wyrób warstwy rodu. Mimo, iż ta powłoka jest trwała na odbarwienia chemiczne, to zwyczajnie się ściera i po pewnym czasie zewnętrzna warstwa obrączki staje się szara. Koszty powtórnego nałożenia rodu są niezmiernie wysokie. Wyrób można wypolerować i pozostać przy kolorze szarym, lekko żółtawym metalicznym (lecz nie białym).
– Obrączki warto zacząć oglądać już 3-mce przed ślubem, by móc odwiedzić kilka sklepów jubilerskich i porównać ich ofertę. Jednak samo zamówienie należy złożyć nie później niż 6 tygodni przed uroczystością.

Warto dokonać dobrego wyboru, by spoglądając na nie, móc z radością wracać do chwili, kiedy wypowiadaliśmy sakramentalne „Tak!”